Vzájemná pomoc: Co můžu udělat pro druhého

První psychická pomoc

„Lucka to teď má dost těžký, chtěl bych ji podpořit, ale vůbec nevím, co jí mám říct. Bojím se, abych to celý třeba ještě nějak nezhoršil…”

Každý z nás se někdy dostane do situace, kdy někdo z našich blízkých prožívá náročné životní období. Často v takové situaci přemýšlíme, jak se zachovat, jak druhému nejlépe pomoci, co dělat anebo naopak nedělat. Provedeme vás užitečnými technikami první psychické pomoci vycházejících ze základů krizové intervence. Dozvíte se, jak si poradit v komunikaci s člověkem v krizi, jaká odborná psychologická pomoc je k dispozici a jak při tom všem pamatovat taky na vlastní psychickou pohodu.

Nemoci duše

„Přece nejsem blázen. Nejsem na tom tak špatně, abych šel k psychologovi. Depku má přece občas každej. Nebo ne?“

S psychickým onemocněním se i v dnešní době pojí řada mýtů a stigmat. Webinář přináší odpovědi (nejen) na tyto otázky: Jak poznám, že mám depresi, a ne jen špatnou náladu? Jaký je rozdíl mezi psychologem, psychiatrem a psychoterapeutem? Jak to vlastně vypadá na psychoterapii a v jaké situaci bych tam měl/a jít?  V jakých chvíli může pomoci medikace? Jak je to se panickými atakami, slyšením hlasů, autismem, nebo OCD?

Další nabízená témata

Partnerská komunikace

Smrt a truchlení

Sebepoškozování a sebevraždy

Rodičovství