Bezpečná firemní kultura

Co můžeme udělat spolu

Náročné rozhovory

„Hrozně mě to štve a nechápu, proč se takhle chová. Komplikuje tím práci celému týmů a zdá se, že si to vůbec neuvědomuje. Lidi si na ni stěžují a celkově s ní není lehká spolupráce. Musím to s ní otevřít, ale bojím se, že se nic nezmění.”

Znáte ten pocit, když víte, že byste měli s někým, ať už v práci či soukromí, otevřít důležité téma, ale víte, že to bude náročné, a tak se mu vyhýbáte? Nebo se do toho pustíte a přes vaší nejlepší snahu z toho vznikne konflikt? Tyto rozhovory bývají nejen náročné, ale často i zásadní pro to, aby se věci mohly pohnout vpřed. Provedeme vás přípravou na takové rozhovory a předáme tipy, jak to udělat, abychom je mohli zvládnout bez negativních dopadů.

Psychologické bezpečí

„Přijde mi, že strategii, kterou navrhuje na příští rok vedení, chybí pár zásadních bodů. Chtěl bych se ozvat, ale bojím se, že to bude bráno jako zbytečné rýpání. Navíc se teď škrtá, tak abych neletěl hned potom, co se ozvu. “

Vytváření týmové atmosféry, která je založená na důvěře a respektu k vzájemným potřebám a rozdílným názorům, patří k moderním dovednostem leadershipu. Pozitivní klima, přátelské a podporující vztahy, atmosféra uznání. Zaměstnanci, kteří se cítí mezi svými kolegy a vůči svým nadřízeným bezpečně, sdílí bez obav své nápady, ale i chyby. Takoví lidé se ukazují být motivovanější a produktivnější.


Další nabízená témata

  • Týmová dynamika
  • Diverzita a (nevědomé) předsudky